Sosnowieckie Centrum Wolontariatu otwarte

2017-12-07

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Sosnowcu otwarto Centrum Wolontariatu działające w strukturach Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Fot: UM w Sosnowcu

Działania wolontaryjne w Sosnowcu zostały podjęte w 2015 roku.

Działania związane z  wolontariatem tak naprawdę zainicjowaliśmy już w 2015 roku, poprzez uruchomienie  projektu wymiany usług  koleżeńskich „Pracownia zajęta-czyli pierwsza obywatelska w mieście”. Projekt prowadzony jest przez wolontariuszki, które aktywizują  pozostałe mieszkanki Sosnowca poprzez cykl warsztatów z tworzenia rękodzieła.

-  mówi koordynator Centrum Katarzyna Karbowniczek.

centrum Wolontariatu zachęca do działania nie tylko osoby dorosłe. O poganianiu innym prowadzone są również rozmowy z przedszkolakami.

Efektem naszych przemyśleń był projekt edukacyjny „Ptaszarnia” zorganizowany wraz z Przedszkolem Miejskim nr 11 w Sosnowcu- Milowicach. Wolontariusze uruchomili warsztaty dla dzieci z tworzenia budek lęgowych dla ptaków, tworzenia ptaków metodą scrapbooking. Najmłodsi dowiedzieli się również co to są Jerzyki. Grupa Passionis wraz z Kaczką Dziwaczką opowiedziała dlaczego trzeba i dlaczego warto sobie pomagać.

 – dodaje Katarzyna Karbowiniczek.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wśród nich m.in.: prezydent Chęciński oraz jego zastępca, Anna Jedynak. Nie zabrakło wolontariuszy, przedstawicieli sosnowieckich organizacji pozarządowych oraz Sosnowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress