Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani

2017-12-29

W świąteczną noc z 25 na 26 grudnia do jednego mieszkania w centrum Sosnowca włamał się 21-letni mężczyzna wraz ze swoją kompanką. Młodzi ludzie, którzy siłą wtargnęli co cudzego domu skradli sprzęt TRV.

Fot: KMP w Sosnowcu

Złodzieje zostali wczoraj zatrzymani przez sosnowieckich policjantów, za dokonane przestępstwo może im grozić 10-letni pobyt za kratami.

Policjanci podjęli intensywne działania w wyniku których szybko ustalili personalia dwóch osób odpowiadających za to przestępstwo. Ustalili również miejsce ich pobytu. Kiedy przybyli na miejsce, okazało się, że sprawcy nie kwapią się do tego, by otworzyć mundurowym drzwi. W takich przypadkach dopuszczalne jest siłowe wejście do pomieszczenia, jednak z dokładnych ustaleń poczynionych przez kryminalnych przed realizacją wynikało, że wraz ze sprawcami w mieszkaniu przebywa niemowlę. Dlatego też policjanci odstąpili od wyważenia drzwi. Ostatecznie dostali się jednak do wnętrza mieszkania, w którym odzyskano całość zrabowanego mienia.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Młodzi rabusie to 21-letni mieszkaniec Sosnowca i 21-letnia sosnowiczanka. Oboje usłyszeli już zarzuty. Za dokonane przestępstwo może im grozić do 10 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress