Sukces akcji Pomaganie przez odkręcanie (wideo)

2017-12-13

W poniedziałek 11 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie wyremontowanych pomieszczeń w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu. Modernizacja była możliwa dzięki… plastikowym nakrętkom.

Podsumowujemy akcję pod tytułem Pomaganie przez odkręcanie. Jest to akcja, która rozpoczęła się z naszym udziałem i poprzez Fundację Bliżej Szczęścia w 2016 roku. Fundacja dostrzegła nasze potrzeby tutaj w placówce i zaproponowała, że poprzez akcję Pomaganie przez odkręcanie, poprzez zbieranie plastikowych nakrętek i utylizację tych nakrętek wspomoże nas, naszych wychowanków i ich potrzeby.

- mówi Katarzyna Indyka – dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu.

W akcji „Pomaganie przez odkręcanie”, zorganizowanej przez Fundację Bliżej Szczęścia, dla Sosnowieckiej placówki zebrano 56 ton nakrętek co dało około 50 tysięcy złotych.

W związku z tym, że mamy tak dużo partnerów, dlatego udało nam się zebrać te środki i tak mało czasu nam to zajęło. A 56 ton nakrętek? Czy ja wiem czy to jest dużo? Jest realne, na pewno, żeby pomóc tutaj wychowankom.

- informuje Anna Kot, wolontariusz Fundacji Bliżej Szczęścia.

Zebrana suma pozwoliła wyremontować i unowocześnić wiele pomieszczeń w ośrodku. Przystosowano chociażby łazienki do potrzeb wychowanków i odnowiono pokój dzienny służący do zabaw i nauki.

Sami wychowankowie także pomagali w remoncie. Pozostawili też swojego rodzaju autografy pod stworzonym dziełem.

Zaangażowaliśmy wychowanków w malowanie tego pokoju dziennego, w którym przebywaliśmy. Dodatkowo jeszcze zaangażowaliśmy ich w modernizację ściany. Jak było widać są odbite tam ręce wychowanków.

- dodaje Anna Kot.

W placówce przebywa aktualnie ponad 30 podopiecznych. Zarówno pracownicy ośrodka, jak i wolontariusze fundacji podkreślają, że remont to znaczna poprawa jakości życia wychowanków sosnowieckiego domu dziecka.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress