Świąteczny Jarmark w Katowicach (wideo)

2017-12-05

Od końca listopada na katowickim rynku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 23 grudnia można będzie tu znaleźć regionalne wina i potrawy, prezenty czy zabawki.

Na Jarmarku w Katowicach jest około 50 stoisk. Możemy tutaj zakupić prezenty dla najbliższych na święta, regionalne potrawy, możemy spróbować także świątecznych potraw, a także zakupić pamiątki, które pochodzą z innych regionów, w tym także z zagranicy. Także jest w czym wybierać.

- mówi Ewa Lipka z UM w Katowicach.

Świąteczna pogoda może dać się we znaki, ale marznąć nie trzeba. Na Jarmarku bowiem możemy znaleźć, na przykład, wełniane swetry, czapki, szaliki oraz ciepłe skarpety.

Mamy skarpetki, które mają 95% bawełny i 5% domieszki przez co nie gryzą i wiem, bo mam je właśnie na nogach.

- mówi Ewa Tkocz, wystawca.

Stoiska pełne są win, pierników i ozdób choinkowych. Na Jarmarku kupimy także rękodzieło i ekologiczne drewniane wyroby.

Znajdziemy drewniane aniołki, pociągi, samochodziki czy nawet drewniane roboty. Wystawcy są zgodni, że w tym sezonie do łask wracają tradycyjne zabawki.

Po prostu w tym momencie jest to taka moda. Wracająca moda, z dawnych lat, gdzie my wychowaliśmy się na zabawkach drewnianych i teraz rodzice są świadomi tego, że jednak były to zabawki edukacyjne.

- informuje Halina Kurek, wystawca.

Zapytaliśmy też odwiedzających jak im się podoba Jarmark.

Bardzo ładny pomysł. Ja pochodzę z Siemianowic i w Siemianowicach nie ma takiego targu, a ja tu w Katowicach pracuję. Czwarty rok pracuję i czwarty rok tu jestem na tym targu.

- mówi jedna z odwiedzających.

Katowicki Jarmark to nie tylko stoiska z prezentami. W ramach wydarzenia odbywają się także imprezy towarzyszące.

Jest też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, kino plenerowe, lodowisko, które działa przez całą dobę bezpłatnie, a także eventy, które kierowane są dla wszystkich. W najbliższych dniach czeka nas także parada mikołajkowa.

- dodaje Ewa Lipka.

Bożonarodzeniowy Jarmark potrwa do 23 grudnia. Na pewno wszyscy kochający świąteczny klimat będą wniebowzięci odwiedzając katowicki rynek.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress