W Sławkowie działa już stacja pogotowia

2017-12-05

Z końcem listopada w Sławkowie rozpoczęła działalność stacja Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Do poniedziałkowego poranka zespół wyjeżdżał do akcji już piętnaście razy.

Fot: UM w Sławkowie

Konieczność utworzenia na terenie miasta stacji pogotowia z zespołem wyjazdowym ratowników medycznych zgłaszana była przez mieszkańców Sławkowa od wielu już lat. Pierwsze rozmowy z dyrekcją pogotowia przeprowadziliśmy w marcu. Rozważaliśmy wtedy kilka wariantów lokalizacji, ostatecznie wybierając część pomieszczeń Ochotniczej Straży Pożarnej, które oczywiście trzeba było odpowiednio na potrzeby pogotowia przygotować. Niezmiernie cieszę się, że wszystko się nam udało. Mam nadzieję, mieszkańcy Sławkowa będą czuli się teraz bezpieczniej.

– mówi burmistrz Rafał Adamczyk.

Wybrane pomieszczenia, w których mieści się teraz stacja pogotowia ratunkowego zostały gruntownie zmodernizowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. Na zewnątrz budynku powstał też podjazd i wiata, pod którą stoi ambulans.

To fabrycznie nowy volkswagen crafter typu „C”, zakupiony przez RPR w Sosnowcu przy wsparciu urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego. Starania władz miasta w sprawie lokalizacji w Sławkowie stacji pogotowia wsparł również prezes PKP LHS Zbigniew Tracichleb. Stacja obejmuje bowiem swoim zasięgiem również tereny terminali przeładunkowych.

- wyjaśnia Krzysztof Kozieł, rzecznik prasowy sławkowskiego magistratu.

Zlokalizowanie w jednym budynku dwóch służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nie było przypadkowe, władze miasta mają nadzieje, że dzięki temu łatwiejsza będzie koordynacja ich działań podczas akcji związanych z wypadkami, pożarami i innymi zdarzeniami. Zespół wyjazdowy dyżuruje przez całą dobę.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress