30-latka chciała wyłudzić kosztowny lek

2018-01-11

30-letnia mieszkanka Katowic posługując się sfałszowaną receptą chciała wyłudzić w jednej z czeladzkich aptek lek warty 6 tysięcy złotych. Za próbę wyłudzenia leku kobiecie grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

Fot. KPP w Będzinie.

Farmaceuci, którzy zakwestionowali autentyczności recepty, informację o możliwości wyłudzenia leku otrzymali od prowadzących sprawę stróżów prawa.

Kryminalni z czeladzkiego komisariatu zatrzymali wczoraj około 14.00 kobietę, która usiłowała wyłudzić warty ponad 6 tys. zł lek refundowany przez NFZ. Policjanci prowadzili od pewnego czasu działania związane z procederem wyłudzania specjalistycznego leku, którego wartość po refundacji wynosiła zaledwie kilka złotych. Po informacji od policjantów, dotyczącej możliwości wyłudzenia medykamentu na podrobioną, czy zrealizowaną już receptę, przypadek taki zauważyli farmaceuci pracujący w jednej z aptek w centrum Czeladzi.

- wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

 

30-letnia mieszkanka Katowic została zatrzymana przez stróżów prawa, gdy ponownie przyszła do apteki po odbiór kolejnej partii leku. Jak informują policjanci sprawa ma charakter rozwojowy, zatrzymana kobieta może mieć na swoim koncie wyłudzenia specyfiku również w innych aptekach na Śląsku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress