Remonty dróg w Sławkowie (wideo)

2018-01-04

Na początku kadencji w Sławkowie władze miasta zmieniły podejście do prowadzenia remontów dróg. Nieekonomicznie i nietrwałe łatanie ubytków jest stopniowo zastępowane kompleksowymi remontami nawierzchni na kolejnych najbardziej zniszczonych odcinkach.

Biorąc pod uwagę diagnozę stanu dróg obejmując funkcję burmistrza na początku tej kadencji można było powiedzieć, że stan tych dróg był fatalny. W dużym stopniu zaniedbane były różne odcinki dróg zarówno w centrum miasta jak i po za nim. Problemem była kwestia bieżącego utrzymania tych dróg, było wiele ubytków, naprawy nie były trwałe dlatego trzeba było do tego problemu każdego roku wracać.

- mówi burmistrz Sławkowa, Rafał Adamczyk. Warto podkreślić że w poprzedniej kadencji wydatki na remonty drogowe wyniosły 648 tys. zł, w latach 2015-2016 było to już 891 tysięcy. Rok 2017 jest rekordowy. Dzięki porozumieniu z PKP LHS w 2017 roku na remonty dróg w Sławkowie wydano ponad 1,42 ml. Dofinansowanie ze strony PKP LHS wyniosło 388 tysięcy złotych.

Inicjatywa była obopólna w interesie przede wszystkim naszych klientów, ale również mieszkańców. Droga była w złym stanie technicznym więc ta inicjatywa wspólna w zakresie wspólnego finansowania była jak najbardziej konieczna.

- komentuje Zbigniew Tracichleb, prezes Zarządu PKP LHS. Tak duża zmiana w kwestii podejścia do inwestycji drogowych poskutkowała  opracowaniem wieloletniego programu kompleksowych remontów dróg gminnych, który dziś jest konsekwentnie wdrażany. Jak podkreśla burmistrz miasta w kolejnych latach zmodernizowane zostaną następne odcinki dróg. Remonty zapewnią mieszkańcom Sławkowa nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress