Doręczyciele przyniosą decyzje podatkowe

2018-01-05

Od 22 stycznia w Dąbrowie Górniczej doręczyciele będą dostarczać do domów mieszkańców decyzje podatkowe.Przez ponad dwa miesiące dziesięciu gońców rozniesie ponad 70 tys. decyzji dotyczących podatku od nieruchomości, rolnego lub leśnego. Ta coroczna akcja zakończy się 18 marca 2018r.

W pierwszej kolejności gońcy odwiedzą mieszkańców centrum miasta, by stopniowo przesuwać się w bardziej odległe zakątki Dąbrowy Górniczej. Decyzje będą dostarczane w godzinach od 9.00 do 17.00. Doręczyciele będą posiadać przy sobie imienne upoważnienia prezydenta Dąbrowy Górniczej, które będzie można zweryfikować z ich dowodem tożsamości.

Zmianą, która pojawia się w tym roku to zmiana sposobu drukowania decyzji. Dla lepszych efektów i zaoszczędzenia czasu decyzje będą już wydrukowane z podpisem (nie będzie oryginalnego podpisu na dokumencie). Nie zmienia to faktu, że będą tak samo ważne.

- wyjaśnia magistrat.

Płatności dokonujemy na cztery sposoby. Przypominamy, że mieszkańcy nie płacom gońcom.

Na „terenach zielonych” u inkasenta, na konto wskazane w piśmie urzędowym, w kasie urzędu (gotówką lub kartą) oraz za pośrednictwem wpłatomatu mieszczącego się przy wejściu głównym do budynku urzędu miejskiego przy ulicy Granicznej 21, czynnego 24 godziny na dobę. W obu przypadkach – płatności kartą, jak i za pośrednictwem wpłatomatu – nie pobierana jest prowizja od wpłacającego.

- wyjaśnia magistrat.

Termin płatności I raty to 15 marca 2018 roku. Ci, do których decyzje trafią dopiero w ostatnim etapie, czyli dopiero w połowie marca zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie ordynacja podatkowa mają 14 dni na uregulowanie należności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress