Rok 2017 w Będzinie (wideo)

2018-01-11

Rok 2017 w Będzinie upłynął pod znakiem inwestycji, wydarzeń kulturalnych i licznych imprez sportowych. Zapraszamy Was na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy w naszym mieście.

W minionym roku w Będzinie otwarto miejską Bawialnię. Najmłodsi chętnie testowali wówczas wszystkie atrakcje tego niezwykłego zadaszonego placu zabaw.

W mieście powstały także kolejne Zielone Pracownie, w których uczniowie korzystając z nowoczesnych pomocy dydaktycznych mogą zdobywać cenną wiedzę i umiejętności. W minionym roku w będzińskich szkołach przeprowadzono też liczne remonty. Szkoła Podstawowa nr 6 zyskała nowoczesne boisko.

We wrześniu w Będzinie otworzono kolejne atrakcyjne miejsce, tym razem powstało ono jednak z myślą o naszych czworonożnych pupilach. Pierwsza Strefa Psiej Aktywności w Będzinie znajduje się przy ulicy bursztynowej.

Inwestycjom towarzyszyły liczne wydarzenia kulturalne. W minionym roku w naszym mieście nie zabrakło koncertów gwiazd polskiej estrady i teatralnych premier. Na dniach Będzina bawiliśmy się w rytm utworów Michała Szpaka zespołu Lemon, Wilków oraz formacji Kombi.

W okresie wiosenno letni Będzin tętnił kultura, mieszkańcy mieli okazje podziwiać przepiękne wyroby rękodzielnicze na Będzińskim Jarmarku, poczuć klimat zielonej wysypy dzięki festiwalowi muzyki celtyckiej i hucznie pożegnać wakacje m.in. z Rudim Schubertem.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również nie mogli narzekać na brak atrakcji. W 2017 roku w Będzinie odbyło się wiele imprez sportowych, była Otyliada, uwielbiane przez Panie maratony zumby, turnieje sportowe dla najmłodszych. Odbyło się również wiele imprez biegowych, w tym pierwszy w naszym mieście Będziński Bieg Niepodległości.

Ważnym sportowym wydarzenie było również 100-lecie Sarmacji Będzina. Jubileusz klubu honorowym patronatem objął Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

W Będzinie nie zabrakło też charakterystycznych dla naszego miasta wydarzeń cyklicznych, królewskie miasto kolejny raz wzięło udział w Nocy Muzeów oraz Narodowym Czytaniu, oblężenie przezywały również Klasyczne Niedziele. Najmłodsi znakomicie bawili się podczas Dnia Dziecka i Mikołajek, a nieco starsi brali udział w świątecznych jarmarkach. Rok 2017 będzinianie pożegnali wspólną sylwestrową imprezą.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress