Wystartował 24. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek (wideo)

2018-01-12

Od czwartku do soboty w Będzinie będą trwać przesłuchania do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Przed jury zaprezentuje się 134 wykonawców, to właśnie z tego grona wybrani zostaną najlepsi.

Myślę, że nie będzie to łatwe ponieważ zespołów jest bardzo dużo, ale będziemy jakoś próbować sobie z tym radzić. Już dzisiaj mamy pewne spostrzeżenia.

- komentuje prof. dr hab Teresa Krasowska przewodnicząca jury MFKiP w Będzinie.

Dzięki temu festiwali Będzin każdego roku staje się stolica Polskiej kolędy i pastorałki. Do naszego miasta ściągają tłumy niezwykle utalentowanych osób.

Gwiazdami są wykonawcy więc myślę, że zaskoczą nie tylko Państwa ale i organizatorów przepięknym i urokliwym wykonaniem kolęd.

tłumaczy ks. Piotr Pilśniak, inicjator i organizator Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Najlepszych wykonawców festiwalu poznamy już w najbliższą niedzielę podczas Koncertu Galowego, który od lat reżyseruje Dariusz Wiktorowicz. Wykonaniom najpiękniejszych kolęd i pastorałek będą towarzyszyć projekcje filmowe.

Koncert galowy tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress