Teatr Zagłębia zdradza tajniki dziennikarstwa i aktorstwa (wideo)

2018-01-31

W rolę reporterów wcieli się uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach ferii w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Jakie zadania stanęły przed młodymi adeptami dziennikarstwa?

Najpierw mieliśmy taki dzień na rozgrzewkę kiedy rozmawialiśmy o tym kto czyta jakie wywiady, co to jest wywiad, jakie są cechy dobrego wywiadu, robiliśmy różne ćwiczenia, przeprowadzaliśmy wywiady między sobą, a jako że teraz mamy próby do nowego spektaklu to o godzinie 12.00 idziemy razem do aktorów i realizatorów spektaklu i każdy z uczestników będzie miał okazję przeprowadzenia takiego krótkiego, 15 minutowego wywiadu.

- wyjaśnia Katarzyna Niedurny, edukatorka teatralna w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

Przeprowadzenie pierwszego w życiu wywiadu i to na dodatek z aktorem było dla uczestników warsztatów nie lada wyzwaniem.

Okazją do sprawdzenia swoich umiejętności aktorskich będą natomiast przyszłotygodniowe warsztaty aktorskie, ale to nie wszystko. Teatr Zagłębia zaprasza do siebie również na Laboratorium Wroga.

Brzmi to naukowo, ale w zasadzie to też troszkę o to chodzi, mianowicie chcemy aby dzieciaki były naszymi ekspertami w temacie wroga. Skąd taki temat i pomysł? Trwają właśnie próby do naszego nowego przedstawienia „Wróg – instrukcja obsługi”, to przedstawienie inspirowane jest komiksem „Wróg”, który opowiada o dwóch wrogo nastawionych do siebie żołnierzach, którzy pomimo tego, że wojna już najprawdopodobniej się skończyła dalej siedzą w okopach, każdy boi się wyjść bo ten drugi może zrobić mu krzywdę.

- mówi Ewa Koralewska, rzecznik prasowy Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Efekty wspólnej pracy będzie można zobaczyć na scenie Teatru Zagłębia już 10 marca podczas premiery spektaklu „Wróg – instrukcja obsługi”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress