Będzińscy policjanci korzystają z nowego radaru (wideo)

2018-01-05

Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków na polskich drogach. Właśnie dlatego w całym kraju organizowana jest dziś akcja „Prędkość”.

Od wczesnych godzin porannych, dokładnie od godziny 6.00 będzińscy policjanci podobnie jak ich koledzy w całym kraju prowadza wzmożone działania pod kryptonimem prędkość. jak wskazują policyjne statystyki jest to jeden z istotnych czynników, który wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W dniu dzisiejszym policjanci będą wykorzystywać wszystkie dostępne środki w celu ujawniania tych kierowców, którzy nie stosują się do przepisów.

- mówi podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Jednym z środków umożliwiających ściganie piratów drogowych jest radar TruCam, z którego będzińscy policjanci korzystają od niedawna. Czym nowy sprzęt różni się od stosowanych dotychczas urządzeń?

Różni się przede wszystkim tym, że jest wyposażony w aktywną kamerę, która rejestruje wykroczenia, odległość i cały przebieg zdarzenia, czyli w tym momencie nie mamy wątpliwości, które auto przekroczyło, na którym pasie dopuszczalną prędkość.

- wyjaśnia *z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Obsługa nowoczesnego radaru nie jest skomplikowana. Samo dokonywanie pomiaru nie równi się niczym od obsługi wcześniejszych urządzeń.

Radar TruCam trafił do Komendy Powiatowej w Będzinie tuż przed nowym rokiem. Urządzenie jest już wykorzystywane w bieżącej obsłudze na drodze.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress