Dariusz N. usłyszał zarzuty, prokuratura oskarża go m.in. o zabójstwo

2018-01-18

Dariusz N. mężczyzna podejrzany o zabójstwo młodego piłkarza w centrum Katowic usłyszał już zarzuty. Prokuratura zarzuca mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw: udziału w bójce i zabójstwa oraz udziału w bójce i równocześnie usiłowania zabójstwa.

Przypomnijmy, że Dariusz N. był poszukiwany przez blisko 15 miesięcy, wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany w Hiszpanii, gdy pakował na ciężarówkę narkotyki. Do Polski podejrzany został przetransportowany piątego stycznia 2018 roku. Śledztwo przeciwko Dariuszowi N. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Śledztwo dotyczy zdarzenia z 21 sierpnia 2016 roku. W Centrum Katowic doszło wtedy do bójki podczas której 19 – letni młody mężczyzna został ugodzony nożem i na skutek odniesionych obrażeń ciała zmarł. Na początku roku Dariusz N. przekazany został do Polski na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania Mężczyzna został zatrzymany 24 października 2017 roku na terenie Hiszpanii. Poszukiwany był do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach.

- przypomina Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Jak dodaje prokuratura Dariusz N. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress