Dni wolne w 2018

2018-01-09

W tym roku kalendarzowym pracownicy mają powody od zadowolenia. Jeśli wszystko dobrze zaplanują, mają szanse na kilka dłuższych weekendów, wszystko dzięki bardzo korzystnemu układowi świąt wolnych od pracy w kalendarzu.

Ustawowo w kalendarzu pracownika jest 13 świąt, w których pracownicy mają wolne od pracy. Choć początek roku dla miłośników dłuższego odpoczynku nie była łaskawy (święto Trzech Króli wypadało w sobotę), to później będzie tylko lepiej. Pamiętajmy również, że jeśli dzień ustawowo wolny od pracy przypadnie w weekend mamy prawo odebrać sobie za nie dzień wolny,

Pierwszą okazją do przedłużenia weekendu będzie tegoroczna majówka, która układa się w kalendarzu bardzo korzystnie, 1 maj, czyli Święto Pracy przypada bowiem na wtorek a Święto Konstytucji 3 Maja w czwartek. Jeśli weźmiemy więc trzy dni urlopu, będziemy cieszyć się dziewięciodniowym odpoczynkiem. To jednak nie koniec wolnego w maju, w tym miesiącu przypadną jeszcze 2 dni świąteczne: Zielone Świątki w niedzielę 20-go i Boże Ciało w czwartek 31-go.

Kolejną okazją do zapewnienia sobie (tym razem pięciu dni) wolnego będzie święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, które przypada na środę 15 sierpnia przypada, wystarczy wziąć 2 dni urlopu by cieszyć się pięciodniowym urlopem.

Dłuższy odpoczynek czeka nas również w listopadzie dzięki Dniu Wszystkich Świętych, które wypadnie w 2018 roku w czwartek. Niestety w tym roku Święto Niepodległości czyli 11 listopada przypada w niedzielę.

Grudzień to kolejny czas na odpoczynek, w tym roku Święta Bożego Narodzenia układają się w kalendarzu znacznie korzystniej z punktu widzenia pracowników niż w roku ubiegłym. Będziemy je obchodzić we wtorek i w środę. Z kolei Nowy Rok przywitamy we wtorek. Jest więc szansa na aż 11 dni urlopu świąteczno-noworocznego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress