Dzięki zaangażowaniu kilku osób uratowano zwierzę

2018-01-23

Na poczatku roku mieszkanka osiedla Wrapie w Będzinie była świadkiem agresywnego zachowania młodego człowieka wobec prowadzonego przez siebie psa. Kobieta poinformowała o tym fakcie policję, dzielnicowi rozpoczęli ustalania tożsamości mężczyzny by pomóc zwierzęciu.

Fot: KPP w Będzinie

Dzięki wspólnym działaniom dzielnicowych rejonu Ksawera i Warpie oraz Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami „ Nadzieja na Dom” zwierzę udało się uratować. Pies trafił do sosnowieckiego schroniska i czeka w kolejce na adopcje.

Po sprawdzeniu okolicznego monitoring i rozpytaniu mieszkańców dzielnicy Warpie wytypowali mężczyznę, który wzbudził zainteresowanie kobiety. Policjanci widząc warunki w jakich zamieszkuje mężczyzna i stosunek prezentowany do zwierzęcia zaproponowali pomoc współpracującego od wielu lat z będzińską komendą Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami z Sosnowca.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Mężczyzna tłumacząc się swoją trudną sytuacją materialną zgodził się na zaproponowaną pomoc i przekazał pieska Pani Dorocie Stachurze – Inspektorowi ds. Ochrony Zwierząt, która już niejednokrotnie interweniowała na terenie naszego powiatu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress