Kierowała pomimo cofniętych uprawnień

2018-01-04

Utrata prawa jazdy związana z popełnianiem drogowych wykroczeń często jest ciosem dla niesubordynowanego kierowcy. Pogodzenie się z utratą komfortu jakim jest podróżowanie samochodem dla niektórych jest wręcz nie do przyjęcia. Tak było w przypadku 52-letniej dąbrowianki.

Mieszkanka Dąbrowy Górniczej za nic miała sądownie wydany zakaz prowadzenia pojazdów, do czasu aż do rutynowej kontroli zatrzymali ją policjanci. Teraz 52-latce grożą poważne konsekwencje.

Stróże prawa z wydziału prewencji dąbrowskiego garnizonu policji wczoraj po godz. 18.00 na ul. Józefa Wybickiego zatrzymali do kontroli kierującą fiatem punto. Okazało się, że 52-letnia kobieta nie posiadała uprawnień, gdyż zostały jej cofnięte. Mieszkanka Dąbrowy Górniczej odpowie za popełnione przestępstwo. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

-przekazuje KMP w Dąbrowie Górniczej.

Przypominamy:

Art. 180a k.k. – Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress