„Pajęczarze” zostali zatrzymani przez dąbrowską policję

2018-01-11

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej złapali na gorącym uczynku  kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież energii elektrycznej. Dąbrowianie w swoim mieszkaniach przy ul. Majakowskiego i III Powstania Śląskiego nielegalnie podłączyli przewody do sieci energetycznej z pominięciem urządzenia licznikowego.

Do zatrzymania tzw. pajęczarzy doszło w środę. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu.

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z dąbrowskiej jednostki policji w budynkach wielorodzinnych przy ul. Majakowskiego i III Powstania Śląskiego ujawnili dwa procedery nielegalnego poboru energii elektrycznej. Właściciele lokum posiadali nielegalnie podpięte przewody, które doprowadzały prąd do ich mieszkań. Kobieta w wieku 50 lat i 46-latek korzystali z energii elektrycznej z pominięciem układów pomiarowych. Przypominamy, że za taki czyn Kodeks Karny przewiduję karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

- przekazuje dąbrowska komenda.

Nielegalne podłączenia bądź przeróbki instalacji elektrycznej mogą być bardzo niebezpieczne i mogą one doprowadzić do porażenia prądem, lewy pobór energii często jest przyczyną pożaru, a w połączeniu z instalacją gazową może doprowadzić do wybuchu gazu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress