Promocja twórczości Patryka Osieleńca

2018-01-29

Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej oraz Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO z Włodawy wspólnie z kierownictwem bibliotek w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie serdecznie zapraszają na spotkania promocyjne książki Patryka Osieleńca  pt.”GRA”.

Książka, która będzie promowana jest wytworem wyszukanej formy rehabilitacji społecznej jaką jest arteterapia. Zawartość książki – treści i ilustracje to wynik obcowania z literaturą, sztuką i kulturą. Treść książki „GRA” to opowiadania pisane przez niepełnosprawnego chłopca, które powstały w wyniku przelania na papier własnych przemyśleń w połączeniu ze zdobywaną wiedzą.

Patryk pisał „książkę” będąc jeszcze uczniem gimnazjum, teraz ma 19 lat i mieszka we Włodawie na Lubelszczyźnie. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie. Od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ma ogromne problemy z chodzeniem oraz bardzo słaby wzrok. „W szufladzie” są już kolejne 2 książki do wydania …

Treści zawarte w tej książce były inspiracją do prac plastycznych wykonywanych podczas zajęć warsztatowych prowadzonych w ramach arteterapii w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO we Włodawie.

Ilustracje do książki „ GRA” wykonały dwie osoby niepełnosprawne intelektualnie: Ania i Bartek. Ania Trześniak ma 16 lat, cierpi na zespół wad wrodzonych, jest uczennicą w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Włodawie. Bartek Kołtun ma lat 19, jest dotknięty zespołem wad wrodzonych, w tym zespół Downa i autyzm, nie mówi, ukończył gimnazjum dla dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym i znacznym. Zajęcia plastyczne są dla nich ucieczką od świata zewnętrznego pozwalają im na wyrażenie siebie i swoich myśli.

Promocja książki realizowana jest w ramach projektu ” Chcemy być tacy sami…”  współfinansowanego przez Fundacje PZU z Programu : Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU.

Spotkania odbędą się :

  • 30 stycznia 2017 o godz.17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej  ul. Tadeusza Kościuszki 25

  • 01.lutego 2017 o godz. 12:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu. Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Parkowa 1A

  • 01 lutego 2017 o godz. 1700 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ul. Plac prof. Włodzimierza Wójcika 1

Informację nadesłał Bogdan Zandecki – Przewodniczący Zarządu www.neuron-society.eu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress