Przedszkole w Gródkowie już gotowe

2018-01-10

12 lutego swoją działalność rozpocznie przedszkole w Gródkowie. Nowa placówka dla najmłodszych mieszkańców gminy powstawała przez kilka ostatnich miesięcy.


Przedszkole mieści się tuż obok istniejącego budynku szkoły podstawowej. Jego powierzchnia wynosi 280,90 m², a przestrzeń została podzielona na trzy sale dla poszczególnych grup dzieci.

Pozwoli to na utworzenie dodatkowej klasy dla 3- i 4-latków. Przebudowano także część budynku szkoły, gdzie między innymi położono nowe ocieplenie ścian przy wejściu głównym oraz przebudowano schody zewnętrzne przy wejściu do kuchni.

- przekazuje Urząd Gminy Psary.

Budynek placówki został ogrodzony, zamontowano oświetlenie. Dodatkowym atutem jest plac zabaw z nawierzchni syntetycznej, który wyposażono w urządzenia rekreacyjno-edukacyjne przeznaczone dla dzieci w różnym wieku.

Przebudowano również istniejące i wybudowano nowe chodniki oraz drogi wraz z 14 miejscami postojowymi, w tym z 1 dla osób niepełnosprawnych. Warto zaznaczyć, że zarówno budynek jak i przestrzeń wokół niego zostały w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

- przekazuje psarski magistrat.

Wykonawcą inwestycji, wartej 1 392 234,25 zł, była firma Biuro Serwis Izabela Jędrzejewska z Katowic. Psarski samorząd pozyskał unijne dofinansowanie na budowę przedszkola w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w wysokości 864 318,74 zł. Gmina Psary zdobyła również dofinansowanie do projektu pn. „Upowszechnienie edukacji przedszkolnej wśród dzieci w wieku 3-4 lat oraz poprawa jakości świadczonych usług w placówce wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Psary”. Wartość projektu to 510 266,46 zł, z czego otrzymana dotacja wynosi 433 726,49 zł.

Pieniądze te pozwolą na kompletne wyposażenie trzech sal tematycznych: językowej (zajęcia z czytania i pisania, nauka języka obcego, zajęcia logopedyczne), do zajęć wychowania przez sztukę oraz do zajęć przyrodniczo-matematycznych (wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt, wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną).

- dodaje Urząd Gminy w Psarach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress