Sprawcy fałszywego alarmu bombowego zatrzymani

2018-01-19

17 stycznia około godziny 12.00 operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał informację o bombie podłożonej w jednej z czeladzkich szkół. Na miejsce podłożenia rzekomego ładunku zostały wysłane wszystkie służby ratunkowe oraz specjalny patrol minersko – pirotechniczny wraz z psem służbowym szkolonym w poszukiwaniu ładunków wybuchowych.

Służby musiały ewakuować z budynku ponad 500 osób i przystąpić do dokładnego przeszukania terenu, w toku działań nie odnaleziono jednak żadnego materiału wybuchowego, wówczas rozpoczęło się poszukiwanie „żartownisiów”.

Stróżom prawa szybko udało się ustalić miejsce, z którego dzwonił żartowniś. Jak się okazało była to kolejna z czeladzkich szkół podstawowych. Policjanci w trakcie czynności wykonanych w szkole szybko ustalili, że telefon wykonał dla żartu 12-letni uczeń w towarzystwie swoich dwóch kolegów. Losem nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny.

- wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Swoim głupim żartem nastolatkowie postawili na równe nogi wszystkie służby ratownicze. Aktualnie trwa szacowanie kosztów przeprowadzonych działań. Ich zwrotem zostaną obarczeni opiekuni prawni chłopców.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress