Zmiany w Karcie Dużej Rodziny w Czeladzi

2018-01-16

W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2018 r. zmian w ustawie o Karcie Dużej Rodziny, wszystkie – zamieszkujące w Czeladzi rodziny – które złożyły wniosek o przyznanie tradycyjnej formy karty przed końcem roku 2017, mogą wnioskować o przyznanie dodatkowej, elektronicznej formy karty dla każdego członka rodziny wielodzietnej.

Przyznanie karty elektronicznej będzie dla tych osób bezpłatne, jeśli do końca roku 2019 złożą wniosek o dodatkową formę karty w postaci elektronicznej.

Po upływie tego czasu, jak i w przypadku, gdy od 1 stycznia 2018 roku członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatową formę karty, do wniosku musi załączyć dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę karty w kwocie 9,21 zł.

Nowy wzór wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny, wraz z załącznikami został umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress