208 rocznica urodzin Chopina w Sosnowcu

2018-02-21

1 marca w w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbędzie się koncert poświęcony Chopinowi w 208 rocznicę urodzin artysty. Koncert „Muzyczne prezenty dla mistrza…” organizowany jest dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz oddania hołdu Fryderykowi Chopinowi.

fot. UM w Sosnowcu

Wyjątkowy w występie będzie repertuar. Artyści wykonają komplet wszystkich 19 pieśni Fryderyka Chopina na głos solowy z towarzyszeniem fortepianu. Kompozytor tworzył pieśni do poezji zaprzyjaźnionych z nim poetów, między innymi Adama Mickiewicza, Wincentego Pola, czy Zygmunta Krasińskiego.

Twórczość Fryderyka Chopina z zakresu liryki wokalnej, która nie jest zbyt dobrze znana przeciętnemu odbiorcy, miała istotny wpływ na rozwój gatunku jakim była polska pieśń romantyczna.

- informuje Urząd Miejski w Sosnowcu.

Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie im. Jana Kiepury, Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dla widowni zaśpiewają: Ewa Biegas (sopran), Małgorzata Lasota (sopran), Paweł Sobierajski (tenor), Paweł Konik (baryton), Michał Schoppa (baryton). Na fortepianie grać będą Grzegorz Biegas oraz Marcin Mogiła.

Koncert „Muzyczne prezenty dla mistrza… Chopinowi w 208 rocznicę urodzin” odbędzie się 1 marca o 18.00 w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Wstęp wolny.

 

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress