50 nowych miejsc w Żłobku Miejskim w Sosnowcu

2018-02-09

W sosnowieckim żłobku przybędzie aż 550 nowych miejsc, dodatkowo jak zapowiada magistrat w mieście powstanie kolejny oddział, tym razem przy ul. Piłsudskiego.

Fot: UM w Sosnowcu

W nowym oddziale na opiekę będzie mogło liczyć 25 dzieciaków. Filia Żłobka Miejskiego zostanie zlokalizowana w budynku ZSO nr 3.

Po otwarciu oddziału w Zagórzu przy ul. Białostockiej oraz na Juliuszu tym razem otworzymy oddział na Starym Sosnowcu, w budynku gdzie mieści się m.in.: Liceum im. Bolesława Prusa. W sumie budowa nowego oddziału wyniesie prawie 1,5 mln zł, z czego 500 tys. to dofinansowanie z rządowego programu „Maluch”.

– mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Pozostałych 25 miejsc zostanie rozdzielonych pomiędzy dwa oddziały przy ul. Wojska Polskiego oraz przy ul. Białostockiej. W żłobku w Niwce przyjętych zostanie o 15 dzieci więcej niż dotychczas, z kolei oddział w Zagórzu powiększy się o 10 miejsc.

Koszt rozbudowy oddziału żłobka w Niwce to kwota 400 tys. zł, natomiast przy ul. Białostockiej to 30 tys. zł. W obu przypadkach otrzymaliśmy dofinansowanie. W przypadku Niwki to kwota 300 tys. zł, a jeśli chodzi o Zagórze to 24 tys. Ponadto otrzymaliśmy 4 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania dodatkowych miejsc w oddziale w Zagórzu.  W sumie kwota dofinansowania z programu Maluch wynosi ponad milion zł, ponieważ oprócz środków na rozbudowę otrzymaliśmy także prawie 159 tys. zł na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z wcześniejszych edycji programu „Maluch” .

– wyjaśnia Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Na opiekę w sosnowickim żłobku i jego oddziałach może liczyć aktualnie 306 maluchów. W bieżącym roku liczba ta wzrośnie do 356.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress