W Wojkowicach powstało Centrum Aktywnego Seniora (wideo)

2018-02-08

W styczniu w Wojkowicach powstało Centrum Aktywnego Seniora, swoje miejsce znalazło w nim blisko 90 członków Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior.

Przy współpracy z Urzędem Miasta braliśmy udział w rewitalizacji Wojkowic i tam wpisaliśmy się z naszym pomieszczeniem w program. Dzięki temu po niespełna roku otrzymaliśmy po gimnazjum na Centrum Aktywnego Seniora.

- mówi Teresa Jaskuła, prezes Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior.

Stowarzyszenie zrzeszające wojkowickich seniorów powstało trzy lata temu, celem organizacji jest nie tylko aktywizacja osób starszych, ale przede wszystkim pomoc w  realizacji życiowych pasji.

Chodzi nam o to, żeby senior to co nie zrealizował wcześniej mógł spełnić teraz, aby mógł realizować swoje marzenia. Mamy różnego rodzaju dziedziny działalności.

- komentuje Mirosława Gajdzik, wiceprezes Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior.

Wspólne spotkania i zajęcia dają seniorom wiele radości. Najstarsi Członkowie stowarzyszenia mają ponad 80 lat ale pogody ducha im nie brakuje. Wojkowiccy seniorzy swoim zapałem i aktywnością łamią wszelkie stereotypy na temat osób starszych, tak dużej radości z życia można im tylko pozazdrościć.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress