62 tysiące złotych na edukacje kulturową

2018-02-22

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w województwie śląskim po raz kolejny przeznaczy 62 tysięcy złotych na realizację najciekawszych pomysłów edukacji kulturowej dzieci i młodzieży w regionie w ramach projektu operatorkultury.pl.

Fot: Łukasz Kochut

Projekt ma na celu zbliżyć nauczycieli i animatorów, a także wspierać ich w działaniach edukacji kulturowej. Przekazujemy wiedzę, organizując szkolenia. Wspieramy podczas konsultacji, a przede wszystkim zapewniamy finansowanie i maksymalnie ułatwiamy formalności, żeby realizatorzy posiadali swobodę i pełną skuteczność działań.

 - mówi Maciej Zygmunt z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Projekt operatorkultury.pl pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego w ramach dwóch modeli uczestnictwa.

  • Pierwszy z modeli stanowi program dotacyjny dla realizatorów edukacji kulturowej, którzy przedstawiać będą własne pomysły na nowatorskie formy realizacji zadań związanych z edukacją kulturową dla dzieci i młodzieży. Swoje inicjatywy mogą zgłosić animatorzy, nauczyciele, twórcy, opiekunowie i rodzice, instytucje czy organizacje. Program ma charakter otwarty, pozwala zrealizować różnorodne działania edukacyjno-kulturowe i animacyjne, m.in. rezydencje, konferencje, szkolenia czy warsztaty.
  • Drugą formą uczestnictwa jest konkurs dla partnerstw nauczycieli i animatorów kultury. Do udziału w konkursie przystąpić mogą dwuosobowe zespoły przedstawicieli sektora kultury i oświaty. Wyłonione partnerstwa wezmą udział w bezpłatnych zajęciach warsztatowych i konsultacjach, po czym złożą propozycje własnych projektów edukacji kulturowej. Najlepsze z nich zostaną sfinansowane przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Więcej informacji na temat projektu będzie można uzyskać na spotkaniach  informacyjno-promocyjnych organizowanych w 4 subregionach województwa śląskiego. Harmonogram można znaleźć na stronie www.operatorkultury.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress