Boiska przy SP 5 w Czeladzi są już gotowe

2018-02-16

Boiska przy Szkole Podstawowej w Czeladzi są już gotowe. Choć początkowo prace przy placówce edukacyjnej miały zakończyć się na wiosnę, to łagodna zima pozwoliła robotnikom na zakończenie prac przed ustalonym wcześniej terminem. 

Teraz w pełni gotowy kompleks boisk czeka na przyjście wiosny, uroczyste otwarcie oraz na pierwsze mecze uczniów SP 5 oraz dzieci i młodzieży z okolicznych osiedli. Jak zapowiada burmistrz miasto to jednak nie koniec zmian jakie czekają szkołę.

W wakacje przymierzamy się jeszcze do remontu basenu pływackiego, którym dysponuje ta szkoła. Mamy nadzieję pozyskać na to zadanie część środków z Ministerstwa Sportu i Rekreacji. A ja się cieszę, że w tej kadencji niemal wszystkie szkoły i nie tylko szkoły, ale także stadiony i parki wzbogaciły się o nowe obiekty sportowe, dzięki czemu nasza młodzież ma znakomite warunki do uprawiania sportu.

- komentuje burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że podczas tej kadencji nowe boiska powstały już w SP 1, w SP2, natomiast   główne boisko piłkarskie w SP 7 wzbogaciło się o nową profesjonalną sztuczną nawierzchnie trawiastą, a obok powstało boisko wielofunkcyjne, które zimą zamienia się w sztuczne lodowisko.

Jeżeli dodać do tego nowe korty, boisko do siatkówki plażowej i mini boisko piłkarskie ze sztuczną trawą na stadionie MOSiR przy ul. Mickiewicza oraz kilka siłowni pod chmurką w parkach i terenach osiedlowych, to można powiedzieć, że Czeladź jest teraz bogata w obiekty sportowe, a nasi mieszkańcy mają gdzie uprawiać sport i rekreację.

- dodaje burmistrz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress