Dąbrowscy uczniowie nakręcą filmy o… wodzie

2018-02-27

Dąbrowskie Wodociągi organizują konkurs dla uczniów dąbrowskich szkół podstawowych i gimnazjów.  Głównym bohaterem filmów zgłaszanych na konkurs „Woda nas kręci” ma być… woda.

fot. UM w Dąbrowie Górniczej

Podobnie jak w minionym roku, w tym także konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. O zwycięstwo walczy ponad 30 szkół. Chcemy zainteresować młodzież aktywnym i zdrowym trybem życia, a także zachęcić do realizowania swoich pasji.

- mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Konkurs filmowy kierowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów zainteresowanej sztuką filmową. Uczniowie będą mieli okazję wykazać się nie tylko jako aktorzy, ale również w rolach reżyserów, kamerzystów czy scenarzystów. Konkurs odbywa się z okazji przypadającego 22 marca Światowego Dnia Wody.

Produkcje dąbrowskiej młodzieży oceniać będzie profesjonalne jury. W komisji oprócz prezesa Dąbrowskich Wodociągów – Andrzeja Malinowskiego – zasiądą również legendy świata filmowego jak Mieczysław Herba i Krzysztof Kusz. Oprócz nagrody przydzielanej przez jury, filmy oceniać będą również internauci. Zagłosować na wybraną produkcję może każdy zarejestrowany na stronie www.dabrowskie-wodociagi.pl.

A jest o co walczyć. Nagrody to, między innymi wycieczki do Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu, czy Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie. Dodatkowo uczniowie nagrodzeni przez internautów dostaną plecaki, a szkoła otrzyma tablicę interaktywną. W Światowy Dzień Wody – 22 marca – odbędzie się uroczysta Gala Filmowa, gdzie zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.

Dąbrowa Górnicza od wielu lat świętuje Światowy Dzień Wody i stara się aby te obchody były jak najbardziej efektowne. Organizatorzy zwracają w ten sposób uwagę na problemy, na przykład w dostępie do wody pitnej w wielu miejscach na świecie. Główne obchody święta będą miały miejsce 17 marca w Centrum Handlowym „Pogoria”.

 

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress