Do Sosnowca trafiły elektryczne autobusy

2018-02-23

Dwa z trzech elektrycznych Solarisów są już w Sosnowcu. Pierwszy z nich wykonał w piątek testową jazdę. Pojazdy, które wzbogacą PKM Sosnowiec są warte blisko 8 milionów złotych.  

fot: UM w Sosnowcu

Choć nowe elektryczne autobusy wizualnie niewiele różnią się od hybrydowych pojazdów, którymi od kilku miesięcy podróżują pasażerowie to każdy jednak „usłyszy” różnicę.

Pierwszy „elektryk” wyjechał w inauguracyjną trasę w piątek przed południem. Pojazd jest już w barwach PKM-u.

Bateryjne pojazdy, które trafiły do Sosnowca wyposażone są w silnik centralny oraz osprzęt elektryczny polskiego producenta firmy Medcom z funkcją odzysku energii elektrycznej podczas hamowania.

Przyjemną podróż w każdych warunkach pogodowych zapewni w Solarisach wydajna klimatyzacja, która jest w pełni zautomatyzowana, a dzięki temperaturze mierzonej wewnątrz pojazdu zostaje ona na bieżąco dostosowana do potrzeb podróżujących. Całość oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego wykonana zostanie w przyjaznej środowisku technologii LED. 

- komentuje UM w Sosnowcu.

Jak podkreśla magistrat elektryczne autobusy podobnie jak poprzednie Solarisy dla Sosnowca, tak i te wyposażone zostaną w alkolock, uniemożliwiający uruchomienie pojazdu przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu. Elektryczne pojazdy będą ładowane w zajezdni PKM-U oraz za pomocą ładowarki do pojazdów, która stanie przy Mościckiego. Koszt zakupu autobusów to 7,75 mln zł.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress