Dzielnicowa pomogła bezdomnej kobiecie

2018-02-20

By pomóc drugiej osobie czasami wystarczy empatia i dobre chęci. Doskonale wie o tym st. asp. Kinga Kuciapa- dzielnicowa z Komisariatu Policji III w Sosnowcu, która nie zastanawiając się ani chwili pomogła bezdomnej kobiecie.

St. asp. Kinga Kuciapa ustaliła, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Zagórze przebywa samotna kobieta bez środków do życia.

Dzielnicowa odwiedziła kobietę w tymczasowo zajmowanym przez nią mieszkaniu. Okazało się, że 56-latka jest osobą bezdomną, nie posiada żadnych środków na swoje utrzymanie, ani żadnej rodziny, do której mogłaby się zwrócić o pomoc. Dotychczas mieszkała u swojego przyjaciela, który zapewniał jej dach nad głową i wyżywienie, jednak kilka dni temu mężczyzna trafił do szpitala.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

Gdy przyjaciel kobiety trafił do szpitala, 56-latka została bez jedzenia i jakichkolwiek środków do życia, w mieszkaniu do którego nie ma żadnych praw.

Dzielnicowa kupiła głodnej kobiecie żywność na najbliższy czas, ale przede wszystkim opowiedziała jej dokładnie, jaką pomoc w swojej sytuacji może uzyskać. Policjantka nie poprzestała na ustnych informacjach.

- dodaje KMP w Sosnowcu.

Dzielnicowa zaraz po wizycie u 56-latki wystosowała pismo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dzięki któremu kobieta objęta zostanie koniecznym wsparciem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress