Doktorzy Clowni do zadań specjalnych (wideo)

2018-02-14

Są kolorowi, chętni do zabawy, a uśmiech jest dla nich najlepszą bronią do walki z każdą chorobą. Wolontariusze sosnowieckiego oddziału Fundacji „Dr Clown” zmieniają smutną szpitalną rzeczywistość w radosne chwile.

Jest to specyficzny wolontariat i zawsze podkreślam to, że nie dla każdego ponieważ trzeba mieć odpowiedni stosunek do tego wolontariatu, trzeba mieć bardzo otwarte serce na dzieci, trzeba mieć odpowiednie nastawienie i myśleć o tym  co możemy dać a nie bać się tego co czasami można zastać.

- mówi Karina Erenkfeit, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” oddział w Sosnowcu.

Fundacja Dr Clown jest ogólnopolska, w jej szeregach działa blisko 400 wolontariuszy. Odział Sosnowiecki tworzy ponad 15 kolorowych doktorów, najmłodszym jest Julia, która czerwony nosek włożyła dzięki mamie.

Widziałam po mamie, że to jest niesamowite, przeżycia związane z wizytami w szpitalu i z uśmiechem dzieciaków to jest coś niesamowitego i bardzo chciałam tego spróbować i zobaczyć czy się nadaję.

- komentuje Julia Polakowska, dr Ptyś.

Juleczka mnie obserwowała i widziała jaka ja wchodzę do domu radosna i szczęśliwa i któregoś dnia zapytała czy ona też mogłaby przyjechać ze mną na oddział.

- wyjaśnia Katarzyna Polakowska, dr Dzwoneczek.

Wolontariusze fundacji odwiedzając szpitalne oddziały przynoszą radość nie tylko pacjentom, ulgę przynoszą też często zmartwionym rodzicom.

Doktorzy Clowni do szpitalnych pokoi wnoszą nieograniczone pokłady radości, a najlepszym podziękowaniem za ich niezwykła prace jest uśmiech małego pacjenta.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress