„KONIOSTWORY” w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

2018-02-20

W Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi będzie można podziwiać wystawę malarstwa Grzegorza Skrzypka „KONIOSTWORY”. To cykl prac pełnych niesamowitych i niepowtarzalnych istot zrodzonych w wyobraźni artysty.

fot. UM w Czeladzi

Grzegorz Skrzypek jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz członkiem dąbrowskiej grupy artystycznej „Gołonóg”. Swoje doświadczenie przekazuje uczniom rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej.

Tworzy przede wszystkim martwe natury i pejzaże, rozmaite przedstawienia „KONIOSTWORÓW” oraz cykle portretów i karykatur.

(…) już od jakiegoś czasu wymykają się z mojej głowy kolorowe, szalone, niezrównoważone, samotne i w stadach – koniostworki. Siedziały tam kiedy studiowałem na krakowskiej ASP, siedziały kiedy podejmowałem pracę w liceum plastycznym, siedziały gdy życie pisało swoje scenariusze. Pewnego dnia wyskoczyły i tak już zostało. Cóż… dopóki wyskakują i swoimi akrobacjami umilają mi czas, a innych rozweselają i wprowadzają w pogodny nastrój to takie wyskakiwanie jest zupełnie uzasadnione.

- pisze Grzegorz Skrzypek o swoich pracach.

Wystawa można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi od 22 lutego do 25 marca. 22 lutego odbędzie się również wernisaż wystawy o godzinie 18:00.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress