Nowa aranżacja w będzińskich podziemiach (wideo)

2018-02-26

W 2013 roku Muzeum Zagłębia w Będzinie wzbogaciło się o kolejny obiekt jakim są będzińskie podziemia, udostępnione wówczas podziemne korytarze stały się jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta. Teraz chętnych do zwiedzania z pewnością przybędzie, bo w obiekcie wprowadzono spore zmiany.

Na nową aranżację będzińskich podziemi składa się szereg pomniejszych wystaw tematycznych. Jedna z pierwszych jest ekspozycja opowiadając o czasach okupacji Będzina, kolejna wystawa dotyczy więźniów pracujących przy budowie podziemi.

Idąc dalej w głąb korytarzy możemy obejrzeć ekspozycję prezentującą zwyczaje kupieckie naszego miasta i dowiedzieć się cennych informacji na temat budowy geologicznej Będzina. Atrakcje czekają również na najmłodszych zwiedzających, jest specjalny quiz za które zdobywa się złote dukaty, przygotowano też dwie interaktywne zabawy. Najmłodsi mogą zapoznać się również z legendą o mieszkających w podziemiach gnomie. Dzięki przygotowanym atrakcjom, pobyt w będzińskich podziemiach jest dla dzieci niezapomnianą przygodą.

W nowej aranżacji podziemnych korytarzy pomagali przyjaciele Muzeum Zagłębia w Będzinie. Zmiany poczynione w podziemiach robią duże wrażenie i z pewnością zachęcą zwiedzających do odkrycia tego obiektu na nowo.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress