Nowe inwestycje w Sosnowcu (wideo)

2018-02-28

W tym roku sosnowiecki Urząd Miejski planuje kolejne duże inwestycje. Został właśnie ogłoszony przetarg na wykonawcę modernizacji fragmentu ulicy Grota-Roweckiego. Planowany czas zakończenia inwestycji to koniec bieżącego roku.

Planowany koszt modernizacji to 6 mln złotych. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych z Metropolitalnego Funduszu Solidarnościowego.

Urząd planuje także kontynuację metamorfozy Stawików. Dotąd udało się wytyczyć około 2 kilometrów trasy rowerowej, powstała bieżnia dla biegaczy oraz pojawiły się nowe miejsca parkingowe.

Obiecaliśmy, że zajmiemy się sferą związaną z samym kąpieliskiem i to robimy właśnie w tym roku. Budujemy pomost, który będzie się „wcinał” w Stawiki na głębokość 25 metrów, wybudujemy także przebieralnię, wybudujemy szatnie i wybudujemy nową toaletę. To wszystko będzie gotowe, tak planujemy, przed rozpoczęciem letniego sezonu.

- mówi Rafał Łysy - rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Nie tylko Urząd zamierza inwestować w rozwój miasta. Udało się znaleźć nabywcę nieruchomości Spółki Restrukturyzacji Kopalń przy ul. Watta na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jesteśmy po przetargu – teren w Sosnowcu przy ulicy Watta, prawie 6 hektarów, zamierza kupić spółka Pol-Technology – spółka, która działa w branży tworzyw sztucznych, zajmująca się, kolokwialnie mówiąc, gumą. Powstanie nowy zakład, nowa hala, 80 miejsc pracy – całkowicie nowy zakład w Sosnowcu i całkowicie nowy zakład w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

- informuje Mateusz Rykała – wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dodatkowe miejsca pracy mają utworzyć również dwie znane już w Sosnowcu firmy – Magneti Marelli i Bitron. W sumie mają zainwestować one blisko 300 mln złotych i utworzyć około 100 nowych miejsc pracy.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress