Od 1 kwietnia ujednolicone ceny biletów

2018-02-22

Komunikacja w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wchodzi na kolejny poziom. Od 1 kwietnia zacznie obowiązywać wspólny cennik dla biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych.

Ujednolicenie taryf umożliwiło porozumienie zawarte w grudniu zeszłego roku pomiędzy Metropolią a KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Mimo, że nowe ceny zaczną obowiązywać dopiero na wiosnę, dobrze jest zaplanować i dostosować zakup do nowych zasad.

Od 1 kwietnia posiadacze biletów okresowych będą mogli swobodnie poruszać się autobusami, trolejbusami i tramwajami jeżdżącymi pod szyldem KZK GOP, MZK Tychy czy MZKP Tarnowskie Góry. Dotyczy to również osób, których bilet traci ważność po dacie ujednolicenia cen biletów. „Stary bilet” w kwietniu zyska pełną funkcjonalność wspólnego biletu.

Nowe bilety w formie elektronicznej będzie można zakupić już od połowy marca. Papierowe wersje na terenie MZK Tychy będą dostępne pod koniec marca. Jednakże, docelowo podróżujący z biletów na karcie ŚKUP, dlatego papierowe bilety kwartalne będą niedostępne w sprzedaży od 1 kwietnia, natomiast miesięczne od 1 czerwca.

Co ważne, zniknie również obowiązek rejestrowania swojego wejścia i wyjścia z autobusu. W nowej taryfie niedostępne bowiem będą bilety z limitem przejazdów. Zniknie tym samym zniżka, którą mogli otrzymać pasażerowie „odbijający” swoje karty ŚKUP.

W pojazdach należących do MZK Tychy nie będzie też możliwości aktywacji biletu „od pierwszego skasowania”. Powodem jest brak wymaganych kasowników ŚKUP.

 

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress