Odpowiedzą za posiadanie marihuany

2018-02-09

Czterech mieszkańców Dąbrowy Górniczej zostało zatrzymanych wczoraj za posiadanie marihuany. Do ujęcia pierwszych mężczyzn doszło około godziny 21.30 w klatce schodowej jednego z bloków na ulicy Łącznej.

Kolejnych miłośników marihuany policjanci zatrzymali około godziny 00:00. Jeden z zatrzymanych wpadł na ulicy Kościuszki.

Minionej nocy na terenie naszego miasta około godz. 21.30 na ul. Łącznej w klatce schodowej  jednego z bloków, dąbrowscy stróże prawa dokonali sprawdzenia przebywających tam osób. Okazało się, że dwóch mężczyzn w wieku 42 i 17 lat posiadało przy sobie ziele suszu marihuany. Do kolejnego zatrzymania doszło o godz. 23.50 na ul. Kościuszki, gdzie w rejonie parkingów osiedlowych funkcjonariusze dokonali sprawdzenia młodego mężczyzny. Okazało się, że 33-letni dąbrowianin posiadał przy sobie marihuanę. Następnie chwilę później tuż przed godziną 1.00 policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę w wieku 33 lat, który rownież był posiadaczem zabronionego środka odurzającego.

- przekazuje KMP w Dąbrowie Górniczej.

Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali mężczyzn. Ich sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Przy okazji wczorajszych zatrzymań policjanci przypominają i ostrzegają:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress