Policjanci uratowali mężczyzn z płomieni

2018-02-12

Sierż. Rafał Górczyński i sierż. Jacek Kępka z katowickiej policji nie bacząc na grożące im niebezpieczeństwo ruszyli z pomocą mieszkańcom kamienicy, w której wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło w niedzielę około 21.00 w budynku na ulicy Józefowskiej.

Po dotarciu na miejsce pożaru policjanci wbiegli na drugie piętro kamienicy gdzie powił się ogień, wczołgali się do pomieszczenia i odnaleźli mężczyznę, który wzywał pomocy. Gdy wyprowadzili go na zewnątrz wrócili i odnaleźli jeszcze jedną osobę.

Mieszkańcy przekazali funkcjonariuszom, że pali się mieszkanie na drugim piętrze. Z zewnątrz widoczne były wydostające się kłęby dymu. Gdy policjanci pobiegli na górę, usłyszeli krzyki mężczyzny i wołanie o pomoc. Zadymienie i płomienie były tak duże, że policjanci musieli wczołgać się do mieszkania. Odnaleźli mężczyznę i wyprowadzili go na zewnątrz. Jak się okazało, w mieszkaniu była jeszcze jedna osoba. Policjanci wrócili na górę. Odnaleźli tam leżącego mężczyznę i wynieśli go na zewnątrz budynku. Rannymi mężczyznami do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego zajęli się strażacy. Policjanci, którzy uratowali życie mężczyznom trafili do szpitala, gdzie została udzielona im pomoc lekarska.

- przekazuje KMP w Katowicach.

Uratowani mężczyźni to 60 i 68-latek, poszkodowanymi natychmiast zajęli się lekarze. Pomoc medyków otrzymali również policjanci. Śledczy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa ustalają co było przyczyną wybuchu ognia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress