Policyjny pies wywęszył narkotyki

2018-02-23

Sosnowieccy kryminalni, którzy zatrzymali w grudniu jednego z działających w mieście dilerów prowadząc dalsze czynności weszli do kilku sosnowieckich mieszkań. W trakcie przeszukań śledczy znaleźli spore ilości narkotyków. Część z nich wywęszył policyjny pies.

Mieszkania do których trafili policjanci zostały wytypowane jako miejsca grze zatrzymany w grudniu diler mógł przechowywać towar.

Kiedy policjanci weszli do jednego z nich, położonego w dzielnicy Pogoń, mieszkający w nim mężczyzna próbował pozbyć się narkotyków. Po dokładnym przeszukaniu pomieszczeń, policjanci zeszli do piwnicy, gdzie znaleźli kolejne narkotyki. Towarzyszący stróżom prawa pies wskazał również na małe, osobne pomieszczenie. Okazało się, że ono także jest użytkowane przez 24-latka. Dzięki pomocy czworonoga, szybko znaleziono to, co w nim ukrył. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 900 gramów marihuany i ponad pół litra płynnej substancji odurzającej. Sosnowiczanin miał również sprzęt do uprawy konopi, a także przedmioty służące do ich porcjowania i ważenia.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

W drugim z mieszkań, położonym w centrum miasta, kryminalni znaleźli susz marihuany,z którego można było przygotować 36 działek narkotyku.

Właścicielem narkotyków był u 29-latek. Obaj mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków mogą trafić do więzienia na 10 lat.

- wyjaśnia KMP.

Fot/Wideo: KMP w Sosnowcu

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress