Rewitalizacji miasta ciąg dalszy

2018-02-05

Zrujnowany budynek przy ulicy Michałów 6 w Sławkowie ma szanse na gruntowny remont. Władze miasta złożyły wniosek do urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie modernizacji obiektu, który po zakończonych pracach miałby służyć celom społeczno-kulturalnym.

Wniosek, który złożył magistrat jest obecnie w fazie weryfikacji, jeśli przejdzie ją pomyślnie to budynek, który powstał w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku otrzyma drugie życie.

W ramach działań rewitalizacyjnych chcemy wykonać kapitalny remont budynku, nadając mu funkcję centrum usług społecznych. To część większego projektu, obejmującego również rewitalizację budynku przy Kozłowskiej 2 i adaptację nieużywanego segmentu B budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Pierwszy z nich stanie się miejscem spotkań dla organizacji pozarządowych działających w sferze społecznej. W drugim świadczone będą usługi społeczno-zawodowe.

– mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

Miasto wnioskuje o dofinansowanie w kwocie prawie 2,6 miliona złotych, cały projekt został wyceniony na 5,5 mln zł.

Jakie zmiany będą czekać budynek na Michałowie? Zgodnie z planami na parterze powstaną dwie sale do ćwiczeń i dwa pomieszczenia przeznaczone na świetlicę i działania społeczno-kulturalne.

Całości dopełnią dwie szatnie z pełnym węzłem sanitarnym. Istniejący na parterze taras ma zostać zaadaptowany na salę gimnastyczno-rekreacyjną. W piwnicy znajdzie się siłownia, szatnie i toalety. Wykonane będą też wszystkie niezbędne instalacje, łącznie z systemem monitoringu wizyjnego.

- wymienia Krzysztof Kozieł, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sławkowie.

Realizacja projektu ma się zakończyć do grudnia 2020 roku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress