Runęła kamienica w Sosnowcu, jest ofiara śmiertelna

2018-02-12

W sobotę, 10 lutego, po godzinie 20.00 zawaliła się część kamienicy w Sosnowcu przy ulicy Tylnej 12. Pod gruzami znajdowało się starsze małżeństwo. Służby ratownicze jako pierwszego odnaleźli przytomnego mężczyznę, po kilku godzinach ratownicy dotarli do kobiety, 78-latka nie przeżyła katastrofy budowlanej.

Foto: Facebook/Sosnowiec998

Prawdopodobną przyczyną zawalenia się kamienicy były wybuch gazu, w efekcie którego runęły dwie kondygnacje budynku. Na miejscu katastrofy do późnych godzin wieczornych pracowało 7 zastępów straży pożarnej i ponad 70 ratowników. Gruzowisko przeszukiwała grupa poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju.

 Wybuch, który w sobotni wieczór zniszczył fragment kamienicy przy ulicy Tylnej, spowodował śmierć jednej osoby. To niewyobrażalna tragedia, która dotknęła naszych mieszkańców. Rodzinie ofiary składam najszczersze kondolencje. Poszkodowanym zaoferowaliśmy pełną pomoc, także psychologiczną. Czekamy również na opinie nadzoru budowlanego, który zbada sąsiednie zabudowania.

- napisał na Facebooku, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wydobyty z pod gruzowiska mężczyzna to 80-latek, który z rozległymi oparzeniami ciała trafił trafił do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jego stan jest stabilny.

Niezbędną pomoc otrzymali również pozostali lokatorzy zawalonego budynku oraz osoby mieszkające w sąsiednich budynkach. Miasto zagwarantowało im niezbędną pomoc lokalową, socjalną i bytową.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress