Triatloniści wystartują w Sosnowcu

2018-02-22

Bike Atelier znany z organizacji znakomitych maratonów rowerowych i wyścigów podejmie się organizacji Bike Atelier Triathlon. Impreza zaplanowana została na czerwiec i odbędzie się w Sosnowcu.

Pierwsze zawody triathlonowe w Sosnowcu zaplanowane zostały na 17 czerwca na godzinę 12.00.

Triathlon w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. W Zagłębiu dyscyplina ta ma bogate tradycje i liczymy, że na starcie pojawi się spora grupa miłośników trójboju. Chcemy dać możliwość rywalizacji triatlonistom, których przybywa  w szybszym tempie niż wyścigów. Chcemy również promować najciekawsze miejsca rekreacyjne w Sosnowcu, takie jak Kąpielisko Stawiki, Park Środula, czy też tamtejsza Górka Środulska.

 – wyjaśnia Jacek Kotarski organizator Bike Atelier Triathlonu.

W organizacji triathlonu pomoże Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni mające już na swoim koncie organizację podobnych imprez sportowych.

Co czeka uczestników inauguracyjnej edycji Bike Atelier Triathlon? Zawodnicy będą mieli  do pokonania 475-metrowy odcinek pływania, 21-kilometrowa trasę kolarską i 5-kilometrową biegową.

Otwierająca zmagania konkurencja odbędzie się na Kąpielisku Stawiki. Po wyjściu z wody zawodnicy zmierzą się z częścią rowerową. Składać się ona będzie z 4–kilometrowego dojazdu na pętlę w centrum miasta, a następnie dwóch 8-kilometrowych rund i dojazdu do II strefy zmian, która będzie się znajdowała w Parku Środula. Trasa poprowadzi po szosie, więc najlepiej sprawdzi się tzw. kolarzówka. „Drafting”, czyli bezpośrednia jazda za innymi zawodnikami będzie dozwolona. Zwycięzcę zwyłoni bieg po 2 okrążeniach w Parku Środula.

- przekazują organizatorzy.

Uczestnicy finiszować będą przy budynku MOSIR w Parku Środula(Sosnowiec, ul. 3 Maja 51), gdzie usytuowane będzie biuro zawodów.

Jak zapowiadają organizatorzy zaplanowano zarówno wyścigi indywidualne, jak i sztafet. Zapisy już trwają. Szczegóły znajdują się na stronie imprezy bikeateliertriathlon.pl.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress