Zamoyski będzie współpracował z Wydziałem Prawa i Administracji (wideo)

2018-03-07

V Liceum Ogólnokształcące im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej dołączyło do grona partnerów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, podpisana umowa partnerska jest kontynuacja realizowanego w szkole projektu „Edukacja Prawna”.

 W ramach tego projektu współpracujemy z Sądem Rejonowym w Dąbrowie Górniczej, Sądem Okręgowym w Katowicach, z Prokuratura Rejonową w Dąbrowie Górniczej i młodzież uczestniczy w rozprawach karnych, rozprawach cywilny, ma okazje uczestniczyć po takich rozprawach w wykładach i prelekcjach.

- mówi Ewelina Bałdyga, nauczyciel V Liceum Ogólnokształcącego im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

Od teraz uczniowie Zamoyskiego będą mogli uczestniczyć również w wykładach prowadzonych przez kadrę wydziału prawa i administracji UŚ.

Z jednej strony nasze zasoby kadrowe są w stanie odpowiedzieć na konkretne zapotrzebowanie liceum jeśli chodzi o „wykłady proszone”, z drugiej strony jesteśmy w stanie zaprasza licealistów na organizowane przez nas wydarzenia, możemy również współpracować w zakresie podnoszenia kompetencji kadry nauczycielskiej.

- wyjaśnia dr Magdalena Półtorak, wydział Prawa i Administracji UŚ, katedra Prawa Międzynarodowego.

Po podpisaniu umowy partnerskiej licealiści zostali zaproszeni do wysłuchania wykładu na temat prawa międzynarodowego inaugurującego współpracę placówek.

Dzięki współpracy z uczelnią wyższa uczniowie Zamoyskiego będą mogli sprawdzić się w roli potencjalnych studentów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress