Dni Sosnowca, Sosnowiec Fun Festival i trzy tygodnie zabawy (wideo)

2018-03-01

Ten rok przyniesie zmianę w formule Dni Sosnowca. Pojawią się znane imprezy, pojawią się nowe, a na mieszkańców czekać będzie aż trzy tygodnie zabawy.

Uważamy, że zawsze trzeba coś odświeżać, coś dodawać, a chcemy, żeby Sosnowiec się rozwijał to i imprezy organizowane w mieście powinny się rozwijać. Dlatego poszerzamy formułę Dni Sosnowca na wszelkie imprezy, które odbywają się między majem a czerwcem. Organizujemy również nowe i w ramach Dni Sosnowca tym razem Tydzień Dziecka, tym razem Intermuza pod przewodnictwem Jacka Cygana, ale również koncerty w Parku Sieleckim – tym razem pod nazwą Sosnowiec Fun Festival.

- mówi Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca

Trzydniowa impreza w Parku Sieleckim podzielona będzie na trzy bloki tematyczne. W piątek pojawią się znani i cenieni polscy wykonawcy, sobota poświęcona będzie tęskniącym za latami 80. i 90., a w niedzielę coś dla siebie znajdą fani rocka.

Będą i wykonawcy rodzimi i również wykonawcy z zagrancy. Będziemy mogli zobaczyć młodsze i trochę starsze gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – to będzie, między innymi, Mrozu, będzie Ania Wyszkoni i będzie Perfect – to w zasadzie zespół o kilkudziesięcioletniej tradycji, który znają chyba wszyscy. Poza tym, to w sobotę, będą zespoły z zagranicy – gwiazdy z lat 80. i 90. Wtedy Polska była omijana przez tego typu wykonawców. Dlatego bardzo chętnie do nas przyjeżdżają, ponieważ tu ludzie spragnieni tamtej muzyki bardzo żywiołowo reagują na ich koncertach. Będziemy mogli zobaczyć Loonę, Fun Factory i Bad Boys Blue.

- mówi Rafał Rybak – dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz”

Mrozu to znany producent, autor tekstów i piosenkarz z gatunku pop i R&B. Zadebiutował w 2009 roku płytą „Miliony monet”, a ostatni album wydał na początku zeszłego roku.

Ania Wyszkoni to wielokrotnie nagradzana platynowymi i złotymi płytami artystka. W marcu 2017 roku ukazała się jej nowa płyta „Jestem tu nowa”.

Zespół Perfect istnieje na polskiej scenie od 1980 roku. Ogromną popularność zdobył już na początku działalności, dzięki takim hitom jak „Nie płacz Ewka” czy „Chcemy być sobą”.

Loona to holenderska piosenkarka, śpiewająca po hiszpańsku. W 1998 roku ukazał się jej najbardziej znany w Polsce przebój – „Bailando”.

Zespół Fun Factory zrobił międzynarodową karierę dzięki połączeniu popu, dance, rapu, techno i reggae. W latach 90. utwory takie jak „I wanna be with you” czy „Celebration” królowały na polskich dyskotekach.

Bad Boys Blue  to międzynarodowy zespół pochodzący z Kolonii. Grają muzykę pop i eurodisco, a ich najbardziej znane przeboje to „You’re a woman” i „Pretty Young Girl”

To jednak nie wszyscy wykonawcy jakich zobaczymy w czasie imprezy Sosnowiec Fun Festival.

Mamy nadzieję, że pojawią się również młode sosnowieckie zespoły, czy zespoły z Zagłębia.Będziemy przygotowywali konkurs dla takich zespołów. Będą miały one okazję zaprezentować się na scenie w Parku Sieleckim.

- mówi Rafał Rybak.

Zespoły chętne do spróbowania swoich sił w konkursie i wystąpienia w Parku Sieleckim mogą kontaktować się z Miejskim Domem Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress