DrugRead nowa broń sosnowieckich policjantów

2018-03-09

Policjanci z Sosnowca maja nowe narzędzie do wali z kierowcami będącymi pod wpływem narkotyków, jest nim urządzenie DrugRead przeznaczone do optometrycznej analizy wyników paskowych narkotesterów na ślinę.

FOT: KMP w Sosnowcu

Urządzenie jest niezwykle proste w działaniu. Do przeprowadzenia badania potrzebna jest tylko próbka śliny kierującego.

 

Kierujący poddany badaniu dokonuje pobrania śliny przy pomocy narkotestera DrugWipe po czym umieszcza pobrany materiał w urządzeniu do optometrycznej analizy. Wynik badania jest znany już po 8 minutach. Głównym atutem urządzenia jest jego mobilność oraz fakt, iż może ono pracować w każdych warunkach atmosferycznych.

- wyjaśnia sosnowiecka policja.

Już w pierwszym dniu użytkowania urządzenia funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających.

Tylko wczoraj sosnowieccy policjanci ujawnili dwóch kierujących pod wpływem działania narkotyków. Jednym z nich był 31 letni mieszkaniec Sławkowa. Policjanci NGW KWP Katowice w trakcie patrolu ul. Kombajnistów zauważyli kierującego pojazdem, który nerwowo rozglądał się na boki oraz za siebie. Zachowania te spowodowały że policjanci zatrzymali osobowego Volkswagena do kontroli. Mężczyzna, który prowadził pojazd unikał kontaktu wzrokowego, mówił bardzo szybko i chaotycznie, był bardzo pobudzony a jego źrenice były zwężone i nie reagowały na światło. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie testerem DrigWipe, który wskazał, iż mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy oraz marihuany.

- dodaje KMP w Sosnowcu.

W związku z prowadzeniem pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress