III Festiwal „Kolej w miniaturze” w Sosnowcu

2018-03-07

17 i 18 marca w Sosnowcu odbędzie się Festiwal „Kolej w miniaturze”. To już trzecia edycja ogromnej wystawy modeli połączonej z zabawą kolejkami.

fot. Festiwal „Kolej w miniaturze”

Festiwal „Kolej w miniaturze” odbędzie się 17 i 18 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, przy ul. Kilińskiego 31 w Sosnowcu. Swoje kolekcje i modele prezentować będą miłośnicy kolei. Będzie można zobaczyć modele lokomotyw i wagonów, różnorodne makiety kolejowe i ruch miniaturowych kolejek odwzorowujący rozwój techniki w prawdziwych pociągach.

Czeka też wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych -  od układania klocków na podłodze, zajęć plastycznych, sklejania prostych modeli aż do zdobywania sprawności uruchomienia kolejki i ćwiczenia sterowania lokomotywami oraz ruchem pociągów na makiecie. Swoich sił będzie można także spróbować w symulatorze kierowania prawdziwym pociągiem.

Dla wystawców organizowany będzie też konkurs na najefektowniejszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety oraz najciekawszy skład pociągu.

Wystawa czynna będzie w godz. 10:00 – 18:00. Od 13:30 do 14:30 – podczas przerwy ruchowej – nie będą jeździć pociągi, a symulator będzie wyłączony.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress