Kolejna wygrana MKS Dąbrowa Górnicza

2018-03-15

Wygraną gospodarzy zakończyło się środowe spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza z PGE Turów Zgorzelec. Dąbrowianie zwyciężyli 107:85.

Gospodarze od początku zagrali mocno. Dzięki trójkom D.J.-a Sheltona i Piotra Pamuły MKS rozpoczął prowadzeniem 10:0. Gościom nie udało się zdobyć punktów aż do czwartej minuty meczu. W połowie kwarty znakomitym D.J. Shelton popisał się widowiskowym wsadem. Gospodarze, po drugiej kwarcie prowadzili już 57:33.

Mimo, że trzecia kwarta należała do zawodników ze Zgorzelca, zagłębiacy utrzymywali prowadzenie w granicach 25 punktów. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty odgwizdali faul niesportowy – Bartłomiej Wołoszyn nieumyślnie uderzył w twarz Kacpra Borowskiego.

Czwarta kwarta również rozpoczęła się od lepszej gry gości.  Trener drużyny z Zagłębia szybko zareagował prosząc o przerwę na żądanie. Mimo dużej przewagi gospodarze nie chcieli lekceważyć rywali. To już dziesiąta wygrana dąbrowskiej ekipy przed własną publicznością w sezonie 2017/2018.

MVP meczu został Bartłomiej Wołoszyn – notując na swoje konto 20 punktów i 6 asyst.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – PGE TURÓW ZGORZELEC 107:85 (27:11, 30:21, 28:22, 22:31)

Autor: Mateusz Pniewski