Kontrabanda o wartości 350 tys. zł w blaszanym garażu

2018-03-13

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli prawie 400 tys. sztuk papierosów, ponad 100 kg tytoniu i 50 butelek trefnego alkoholu. 32-letni właściciel towarów bez akcyzy ukrywał je w blaszanym garażu w jednym z miast Zagłębia.

fot. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Śląska Służba Celno-Handlowa i funkcjonariusze KAS podejrzewali, że na obrzeżach jednego z zagłębiowskich miast ukrywane mogą być papierosy przemycane zza wschodniej granicy. Przed podjęciem działań przez mundurowych, specjalnie szkolony pies potwierdził, że wyczuwa tytoń w blaszanym garażu.

Do blaszaka podjechał korzystający z niego 32-latek. Był zaskoczony widząc akcję funkcjonariuszy. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli ponad 397 tys. sztuk papierosów oznaczonych ukraińskimi i mołdawskimi banderolami. W pomieszczeniu odnaleźli także podrabiane papierosy znanych marek bez polskiej akcyzy, worki z tytoniem oraz 50 butelek „olejówek” z niezdatnym do spożycia spirytusem. Wartość zabezpieczonych towarów Krajowa Administracja Skarbowa oceniła na około 353 tys. zł.

Właściciel trefnych towarów usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Na poczet sprawy została zabezpieczona duża ilość gotówki, a zabezpieczone produkty trafiły do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Handlowego. Mężczyźnie grozi teraz przepadek trefnych wyrobów i nawet 3 lata więzienia. Trwa także śledztwo mające ustalić rozmiar i czas trwania tego nielegalnego procederu.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress