Megamaraton Zumby w Będzinie (wideo)

2018-03-13

W minioną sobotę w Będzinie odbył się kolejny Megamaraton Zumby Fitness. Na 660-lecie miasta, odbyła się najdłuższa w Polsce, bo jedenastogodzinna lekcja tej dyscypliny.

Bardzo fajna inicjatywa. Bardzo fajnie, że Będzin takie coś organizuje. Naprawdę zrzesza bardzo dużą liczbę ludzi, jak widać. Wszyscy się schodzą – dopiero zaczęliśmy, a coraz więcej osób do nas dochodzi, świetnie się bawią, świetnie śpiewają. Bardzo wesoło się zaczyna robić na tej sali.

- mówi Magda – instruktorka Zumby

Ta impreza jest bardzo fajna. Było bardzo dużo ludzi, ale najważniejsze – wszyscy zumbowicze bawili się bardzo fajnie. Organizacja bardzo fajna, doskonała. Po prostu było rewelacyjnie, Będzin. Udana impreza!

- mówi Regla Maria – instruktorka Zumby.

Mi się również podobało. Z resztą dzięki Regli pokochałam Zumbę i rytmy latino, także ja jestem zafascynowana i daję takie mocne 10. Naprawdę super!

- dodaje Sandra – uczestniczka maratonu.

Niektóre z uczestniczek postanowiły nieprzerwanie ćwiczyć przez całe 660 minut.

Można przez to odstresować się. Tak, to jest prawda. Można zapomnieć o wszystkim: o swoich problemach, o swoim codziennym życiu. To jest super! Super sprawa ta Zumba.

- informuje Beata – uczestniczka maratonu

Uczestnicy amatorzy ale i profesjonalni instruktorzy nie kryli podziwu dla planowanego wyczynu.

11 godzin to się wydaje niewiarygodna liczba minut tak naprawdę. Podziwiam osoby, które zostaną tam do końca, ponieważ jak po mnie widać – po godzinie jestem cała mokra i naprawdę mega, mega dużo spalonych kalorii. Także ten kto zostanie tam dzisiaj, wydaje mi się, będzie musiał być nagrodzony jakąś świetną nagrodą w formie masażu albo wyjazdu do spa. Naprawdę super, super sprawa.

- komentuje Magda.

Pomimo, że w hali Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie królowały kobiety, nie zabrakło także kilku reprezentantów płci męskiej.

Sport, zdrowie… Wiadomo, że należy się trochę poruszać. Człowiek też nie jest w tym wieku, żeby móc tylko siedzieć na kanapie i oglądać telewizję, więc jak najbardziej. Wiadomo, że nie od rana, ale chociaż na godzinę można przyjść i poćwiczyć.

- mówi Robert – uczestnik maratonu.

Podczas maratonu udało pobić się dotychczasowy rekord Polski w najdłuższej lekcji Zumby. Uczestniczki, pomimo zmęczenia, nie kryły swojej radości.

Nie ma tutaj czegoś takiego, żeby się Zumba znudziła.

- mówi Katarzyna – uczestniczka maratonu.

Każdy instruktor pokazuje coś innego, każdy tańczy inaczej do innej muzyki. Więc to nie jest tak, że to jest coś jednakowego. Za każdym razem jest inaczej.

- dopowiada Beata – uczestniczka maratonu.

W trakcie imprezy odbywało się również losowanie, w którym wszyscy uczestnicy wygrać mogli niesamowite nagrody.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress