Otwarcie pracowni transportu drogowego w CKZiU!

2018-03-12

9 .03. 2018 r. w Branżowej Szkole I Stopnia nr 7 Samochodowo-Mechatronicznej działającej w strukturze  CKZiU w Sosnowcu ,Kilińskiego 25 odbyło się uroczyste otwarcie pracowni transportu drogowego. Jest to już trzecia pracownia w naszej szkole współfinansowana przez ArcelorMittal  Poland S.A w Dąbrowie Górniczej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: dyrektor CKZiU Jacek Górski oraz wicedyrektorzy, przewodniczący Rady Miejskiej – Wilhelm Zych, radni Rady Miejskiej w Sosnowcu: Danuta Gojna –Ucińska i Jan Bosak, Szef Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland S.A. – Karolina Muza oraz Piotr Borek -przedstawiciel Renault, Dacia –Tandem Sp.o.o, uczniowie z Gimnazjum nr 3,6,13. W ramach doposażenia pracowni transportu drogowego  ze środków ArcelorMittal zakupiono pomoce dydaktyczne w postaci dokumentacji kierowcy, zestawów plansz ze znakami drogowymi oraz przestrzenne makiety skrzyżowań do symulacji różnych sytuacji drogowych. Pracownia wyposażona została w sześć stanowisk komputerowych z nagłośnieniem oraz z nową siecią elektryczną i internetową, gdzie będą wykorzystane m.in. programy do obsługi tachografu, symulator jazdy samochodem.

Wieloletnia współpraca pomiędzy CKZiU a ArcelorMittal Poland S.A.  wpisuje się w konwencję gruntownych zmian następujących w szkolnictwie zawodowym, polegających na ścisłej współpracy szkół zawodowych z otoczeniem gospodarczym.

Informację nadesłała Bożena Fulas z CKZiU w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress