Pieszy wtargnął wprost pod najeżdżające auto

2018-03-06

W poniedziałek przy ul. Gwiezdnej w Sosnowcu doszło do potrącenia pieszego przez kierującą pojazdem marki Honda. Najprawdopodobniej winnym wypadku był pieszy, który wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Do potrącenia doszło przed godziną 8.00. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu natychmiast wysłał policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu na miejsce zdarzenia.

Zgodnie z ustaleniami dokonanymi przez funkcjonariuszy w trakcie rozmowy z kierującą pojazdem oraz świadkami zdarzenia 41 letni mężczyzna wtargnął wprost przed jadący pojazd marki Honda. W wyniku zdarzenia pieszy doznał złamania kości ręki oraz nogi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie bez znaczenia jest fakt, iż mężczyzna usiłował przekroczyć jezdnię miejscu zabronionym w odległości około 7 metrów od oznakowanego przejścia dla pieszych.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

Policjanci wciąż apelują o ostrożność zarówno do pieszych jak i kierowców. Piesi powinni przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach do tego przeznaczonych, natomiast kierujący powinni być szczególnie uważni w okolicach przejść dla pieszych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress