Pływalnia w Zagórzu już prawie gotowa

2018-03-09

Budowa krytej pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zagórzu jest już na finiszu. Wykonawca inwestycji wartej 14,5 mln zł napełnia powoli nieckę basenową wodą.

Nowoczesny basen zlokalizowany jest pomiędzy głównym budynkiem szkoły, a ul.Bohaterów Monte Cassino. Budynek pływalni został połączony ze szkołą tak aby uczniowie nie musieli wychodzić z budynku.

Betonowa niecka basenowa jest już w zasadzie gotowa i w całości obłożona płytkami, dlatego wykonawca może już napełniać basen wodą. Główna niecka o wymiarach 25×16,5 m ma osiem torów, które we fragmencie mają regulację głębokości. To będzie pierwszy tego typu obiekt w Sosnowcu. Częścią obiektu jest także basen rehabilitacyjny wyposażony w masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania. Tu również prace przebiegają zgodnie z planem. Na ukończeniu są również prace związane z wyposażeniem szatni, gdzie stoi w sumie ponad 200 szafek. Gotowa jest już trybuna, która będzie mogła pomieścić około stu widzów.

- przekazuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu

Otwarcie pływalni zostało zaplanowane na Dzień Dziecka (1 czerwca). Wykonawcą prac jest wybrana w drodze przetargu firma budowlana „Sławomir Mazur” z Jankowic.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress